malý piva

Někdy má člověk jenom málo času, malej papír a nebo malou myšlenku. A tu chce sdělit světu, nebo si jí jen tak zapsat. Zkrátka: komplikovaný věci píšu do blogu, odpočinkový čtení najdete tady.
9:10 9.8.11 - šuf

jsme mistři didaktiky

Naučili jsme kočku nelézt na kredenc. Šlo jen o to naučit se nenechávat na kredenci nic dobrýho. Teď jen nevim, kdo je vítěz.

3 komentářů - přidat komentář
19:23 13.10.09 - šuf

pozorování

Když neni naštvaná a uklidí, tak se naštve. Když je naštvaná a uklidí tak se uklidní.

2 komentářů - přidat komentář
15:41 7.6.09 - šuf

osobní bankrot

Navrhuju udělovat lidem, kteří podle zákona vyhlásili osobní bankrot titul švorc. Já bych například měl na zvonku "Bc. Jiří Skuhrovec, švorc" (což by věřitelům uspořilo mnoho zvonění).

14 komentářů - přidat komentář
12:11 10.2.09 - šuf

aktualizuju čínský přísloví

Dej muži rybu, a nasytíš ho na den. Nauč ho ryby chytat, a nebude tě zejtra votravovat znova.

1 komentářů - přidat komentář
17:17 2.2.09 - šuf

s teroristama se nevyjednává

Jsem se doslech, že pokaždý když onanuju, tak bůh zabije štěnátko. Grázl. Místo vyjednávání jsem se rozhodl, že pokaždý když On bude onanovat, tak já porušim jedno z deseti přikázání. No, má co chtěl.

Hádejte jaký :)

přidat komentář
10:34 29.1.09 - šuf

sladká nevědomost

Dřív jsem nevěděl, když měl nějakej kamarád narozeniny. Jako...pamatuju si kdy jsou vánoce, a čarodějnice. Dál nic.
A teď mi ten debilní facebook furt připomíná že někdo má narozky. A mě to přijde neslušný, najednou předstírat že jsem si na ty lidi vzpomněl, když to vůbec neni pravda. Tak to nepředstíram. A je to.

24 komentářů - přidat komentář
15:14 12.10.08 - šuf

sem děsně bohatej

Podle týhle stránky má dneska doména skuhry.com cenu 1400 dolarů. Fajn, koupí to někdo? :)

přidat komentář
11:57 17.9.08 - šuf

královský hermelín

Znáte to. Geniální plán - naložíte hermelín, odjedete do Prahy na tři dny, vrátíte se a hermelín akorát bude. Uniknete tim pokušení ho zpucnout dřív, atd. A co se nestane? Přijedete z Prahy, a zjistíte že ten prevít by ještě nejmíň den potřeboval ležet. Situace je zoufalá, nejde na něj nemyslet. Tak sednete a aspoň o něm píšete do blogu. Už ani na bubny nejde hrát. A tak je duel vůle versus apetit asi prohraná záležitost. Jak primitivní jsou naše mozky z opice. Do večera to má ta dobrota nevyzrálá spočítaný.

Jo a taky vás jako malý mátl text písně Batalion? Za královský hermelín padne každý rád?

3 komentářů - přidat komentář
13:02 23.6.08 - šuf

sandál přilétá ze severu

Zejtra přiletí do země australské Sandál, a stane se mým kamarádem na cesty. Už je na tchai-wanu a blíží se. To ale ještě neví, že mu po vzoru z jedný knížky hodlam říkat úterý. To proto, že ho na letišti najdu v úterý.

přidat komentář
4:50 13.6.08 - šuf

v zemi AC-DC

Jsem právě složil další písničku, co má jenom tři akordy. A ty tři jí i mně stačej ke štěstí. Jděte si s vodpadkama, kytaroví onanisti. Nápad, švih a hotovo. Ta ostatní kosmetika je leda pro fajnšmekry.

1 komentářů - přidat komentář
2:32 29.5.08 - šuf

s radarem po funuse

Politické okénko: Se mě zase někdo zeptal, co si myslim o nějakým radaru. Tak já vám to povim: myslim si že přímá demokracie je hovadina, a o radarech vim stejný hovno jako dalších 99% procent obyvatel ČR. Konec okénka. Ale vypadá jako by tam patřil, že jo?

radar v brdech

1 komentářů - přidat komentář
10:18 9.5.08 - šuf

zní to jako dobrej nápad, ale..

Spíš si nůžtičkama na náplast, co najdete v lékárničce, sami vlasy stříhat nezkoušejte. Ne že bych byl nějak zvlášť znechucen výsledným účesem, spíš náročný průběh toho pižlacího procesu mi pokazil idealistickou představu "šmik, a je to".

11 komentářů - přidat komentář
8:20 5.5.08 - šuf

významné dny

Dneska je pátýho května, což je velmi důležitej den - moje ulice má narozeniny. Bohužel, ne každý narozeniny se tak pěkně ohlásí - že se člověk podívá na datum a ví. Prostě, kdo si to má furt pamatovat. No a tak jsem se rozhodl, věci zjednodušit - budu lidem přát po kvartálech. Třeba :

Milý Jaromíre, tady koukam že máš v tomhle čtvrtletí narozeniny. Tak to já ti k nim přeju dvě čokoládový tatranky.
S vřelým pozdravem tvůj Jirka Skuhrovec


Tak mi koukejte nahlásit, do jakýho čtvrtletí patříte. Rozkouskujeme se podle slunovratů a rovnodenností na Jarňáky, Letňáky, Podzemce, a Zmrzlíky. A obnovíme tudíž pohanský svátky slunovratu, jenom jim budem říkat narozeniny.

1 komentářů - přidat komentář
10:10 14.4.08 - šuf

mám obě půlky stejný

Proomlouvala mi kdysi do duše jedna moc milá spolužačka: "Jirka, a prečo ty sa nečešeš?" Snažil jsem se jí tehdy vysvětlit že u mě je česání celkem náročnej proces s naprosto mizivým výsledkem. Ale myslim že mi nevěřila. Ani já si nebyl nikdy úplně jist. A tak jsem to teď zkusil. Inspiroval jsem se reklamou a měsíc pravidelně česal jen pravou půlku hlavy. A dopadlo to, že byste nevěřili. Na hlavě rozdíl žádnej, jenom levá půlka trika byla o kus chlupatější. Tak nevim, co si z toho odnést...

1 komentářů - přidat komentář
6:26 5.4.08 - šuf

takhle myslí makroekonom

Dneska jsem udělal rodinnej nákup pro jednoho. Stál sto dolarů, a vážil 30 kilo (a tyhle hmotnosti já odhadnu, vezl jsem ho na koloběžce v krosně asi 2km). Jelikož za den sežeru asi kilo jídla, mam zásoby na třicet dní! Na druhou stranu vim, že za den normálně prožeru deset dolarů, takže jsou ty zásoby spíš jenom na deset dní. Ale i to je úspěch.

přidat komentář
7:09 3.4.08 - šuf

kult Ondřeje Sekory

Může mi někdo fundovaný vysvětlit, proč jsou, do prdele, v čechách mravenci zákonem chráněný? Dyk ty prevíti jsou co já vim nejúspěšnější mnohobuněčnej druh co na zemi existuje! Kam se lidi hrabou. Jediný rozumný vysvětlení co mě napadá je, že jsme vyrostli na Sekorovi, a ten líčil mravence jako správňáky. Některý. Tak taky chráníme některý. Abychom si třeba nešlapali po dětskejch snech :) nebo?

jako vejce

vejci

14 komentářů - přidat komentář
2:17 9.3.08 - šuf

pozice indické ženy

Tak jsem vám zjistil, že když sedim, a hraju přitom na kytaru, kterou mam položenou na hlavě, má to supr zvuk. Asi jak mi od těla kytary rezonuje lebka. Docela se mi to líbí, akorát se vám po chvíli odkrví ruce a je po hraní.

1 komentářů - přidat komentář
2:43 23.2.08 - šuf

mocná přitažlivost $

Dneska jsem zjistil, že levnej krám najdete všude na světě velmi snadno. Jako podle lišejníku poznáte sever, tak podle vysoký koncentrace důchodců poznáte obchod s nízkejma cenama. Bohužel australský důchodci jsou movitější, a tak ani nízké ceny nejsou dost nízké pro českého socka studenta. Neva, koupil jsem multivitamínový tablety a s nima se půl roku obejdu bez jogurtu, zeleniny a skutečnýho jídla vůbec :). Go tesco párky, go go go!

přidat komentář
20:11 20.1.08 - šuf

goodbye tein

..aneb dva krátké a zdánlivě nesouvisející příběhy. Po ukončení té obtížnější fáze zkouškového období jsem naráz vysadil černej čaj, lecithin i čokoládu, následkem čehož se mé tělo stejně jako mysl hroutí. Švarný jinoch, jímž jsem býval, dnes už neskotačí na lukách, ale sedí a čumí do zdi a i to ho naprosto vyčerpává.

Druhý příběh hovoří o tom, že po příjezdu na kolej rozhodl jsem se umýt jeden z půllitrů. Né jenom tak opláchnout, jako to dělam vždycky. Opravdu jsem ho umyl, a hle! To jsem už roky neviděl. Nyní se tyčí nade mnou na polici pohár tak blyštivý a božský, že se ho necítím hoden dotknout a šťávu si dělam do nemytýho hrníčku.
Výsledek mého boje s nečistotou mě nadchnul natolik, že to za chvíli hodlám zkusit i s hrncem. Těším se na to. Vidíte, chorobnou čistotnost jsem vždy považoval za typickou vlastnost nižších organismů, a terazky hej! Spadl jsem do toho taky.

8 komentářů - přidat komentář
17:00 16.1.08 - šuf

umění relaxace na přednášce

Tak se vám tak normálně učim, a věřte nebo ne, ve vlastních poznámkách jsem našel krásnej skrytej bonbónek. kdo hledá, najde. Já si takhle zpříjemňuju učení často - posílam sám sobě jen tak mezi řádky veselá sdělení z přednáškové místnosti přímo do budoucnosti.


38 komentářů - přidat komentář
10:16 15.1.08 - šuf

probuďte se!

Myslim si, že by bylo super do moderních telefonů zabudovat následující funkci: pokaždý když vás budí, a vy buzení odložíte (a ukrojíte dalších pár minut návykového polospánku, z kterého se nikomu nechce), pak telefon deset vteřin počká a suše poznamená "lamo".

2 komentářů - přidat komentář
15:52 27.11.07 - šuf

perlička z jádra

Hlásím se vám s aktuálními novinkami z přednáškové místnosti FJFI na ČVUT. Přednášející si zapomněl fixu na tabuli, a není schopnej jí deset minut sehnat. To však vůbec nevadí, náhodou má s sebou notebook a projektor, místo na tabuli nám text v průběhu přednášky píše ve wordu a obrázky dělá v malování pro windows. Technika vpřed! (Zase jsme o kousek před ostatníma)

Diskuse o nejvhodnějším fontu právě probíhá, obrázky vypadaj jak od tříletýho haranta. Wow takovouhle sledovanost ta přednáška ještě nikdy neměla.

přidat komentář
4:01 8.11.07 - šuf

temná předzvěst zkouškovýho

K mému překvapení právě nezačli křičet ptáci. Práce mam docela dost, zato popeláři jsou tu coby dup. A já se nad skriptama nemůžu dočkat až přijde bílá myš, jakožto vyvrcholení ranního programu :)

3 komentářů - přidat komentář
21:36 5.11.07 - šuf

statistiky hovoří jasně

Cestou do kuchyňky jsem před chvílí učinil šokující objev: pokaždý za poslední roky, kdy jsem byl nemocnej, jsem někdy v předchozích třech dnech pil pivo. A já se táži, je vitamín B skutečně tak prospěšný? Cestou z kuchyňky jsem ale naštěstí přišel taky na to, že pivo jsem pil i ve dnech předcházejících maminčinýmu štrůdlu. Musím tedy volit mezi zdravím a štrůdlem. .. a překvapivě volim to v čem je víc cukru a skořice.

přidat komentář
18:23 31.10.07 - šuf

vinohradská je třída dlouhá

V Praze bydlim pátým rokem, když tu mě napadlo že jsem ještě nedošel na adresu vinohradská 90 (je někdo kdo tu písničku nezná?). A jaký že objekt naši zlatí slavíci ve svých úžasných začátcích opěvovali? Vizte obrázek. Jsem zdrcen.


23 komentářů - přidat komentář
18:51 25.10.07 - šuf

punk is not dead

Měli jsme na pokoji dva pěkný monitory. Rozhodli jsme se se spolubydlou ony zázraky donést do zastavárny, a utržený peníz následně propít. V zastavárně nás vyhodili (s pěknou 19kou CRT!). Tak jsme si stejně koupili pivo a pili na žal. Takový jest život studenta.

přidat komentář
18:50 25.10.07 - šuf

jména

Zjistil jsem že si u spousty dívek vytvářim jejich mentální obraz uvnitř mé hlavy na základě toho, jak je jejich jméno prezentováno v písničkách. Dobrý to u mě maj Zuzany, Terezy a Markéty. Jenže pak jsem přišel na to že to asi nebude tak směrodatný, neboť u jmen dívek mně v minulosti či přítomnosti velmi blízkých se mi vybavují toliko:

Dusili jsme husu, husu na primusu (Marta)
NIC! (Štěpánka)
Kluci z bolevce (Kateřina)

vidíte, ne každá teorie se povede.

5 komentářů - přidat komentář
12:29 19.10.07 - šuf

jsem proškolen

Podle nejnovějších zpráv (a zákoníku práce ČR) mají zaměstnanci právo dbát na pořádek na pracovišti a vyžadovat, aby nadřízený (zaměstnavatel) zajistil potřebný úklid. Odteď házim kosti pod stůl, juchů!

1 komentářů - přidat komentář

Generálním sponzorem mojich stránek je v tento okamžik Jíťa - Jelen s rekordním příspěvkem dva sumečci, děkuju :)