6:34 20.4.08 - šuf

jak jsem se s tím popral

Ten souboj už jsem odkládal hodně dlouho. Minimálně tři roky, ale spíš tak deset. Deset let už na sebe s tou velkou jednookou krabicí v koupelně mrkáme, a víme, že jednou to přijít musí. Ale dneska ne, říkali jsme si vždycky. A zejtra taky ne. A tak plynul čas, a já zjistil, že po několika málo divokých dnech, kdy úroveň zprvu čistého a nažehleného trička prudce upadá, nastane dlouhé období klidu, kdy tričko sice není úplně jako ze žurnálu, ale jeho stav je vcelku stabilní a nejeví známky zhoršování.

V tomto stavu tráví mé oblečení velkou část svého textilního života, a zatím si nestěžovalo. Myslim to oblečení. Naopak stížnosti z jiných stran se sem tam objevovaly. A nutno si to přiznat - život je kompromis, a já se pod jejich tlakem nakonec naučil i relativně čisté kousky předkládat k dalšímu čištění. Navzdory hořké zkušenosti, že některé z nich (většinou ty zasloužilé a oblíbené) se už nikdy nevrátily.

Tak vypadal život můj a mého oblečení (což je vlastně jedno a to samý, protože šaty dělaj člověka) dosud. Možná jsem byl relativně samostatným studentem, pět let si sám vařil a tak, ale zlomovou metu vlastního praní jsem nepřekročil. Donedávna.

Ani nevím co bylo hlavním impulzem. Mračna se stahovala už poměrně dlouho (jsem tu přeci jenom už skoro dva měsíce, a i dlouhé období poločistého klidu má své meze). Prací prášek jsem zakoupil už před dvěma týdny, a umístil ho na viditelné místo, aby mi neustále připomínal co se má a musí stát. Čuchal jsem obden k tričkům a košilím, hledaje záminku, bezvýsledně. Pak ale přišly prázdniny, došly ponožky (tj. protočily se podruhý), a já se po čase opět dostal na dno svého intelektuálního biorytmu - někam pod úroveň průměrné tesco prodavačky, něco jako třeba tehdá. To je souhra náhod! Kdy, když ne teď?

Poučen jedním z mých oblíbených dětských komiksů (myslím že se jmenoval Filip, nebo tak nějak), kde maminka odjede do lázní, rodina sama pere, a po návratu maminky jsou všichni komplet oděni do vyblitě hnědo-oranžový, věděl jsem že je nutno vhodně kombinovat barvy, a neoroštovat moc teplotu. Ještě jsem to proklepl na googlu a ne že bych nic nenašel, ale čekal jsem víc. Njn, nerdi neperou. Vybaven vědomostmi, dvěma dolary na pračku a rancem s modrým prádlem, ponožkama a trenýrkama jsem dorazil do univesničkový prádelny. Tam jsem zjistil že mé nové zaručené informace o teplotách a pracích programech jsou mi k hovnu, protože studentská pračka má pouze dva knoflíky \"white\" a \"color\". Vložil jsem tedy prášek, prádlo, obnos a zmáčknul color. Pračka se zamkla a začla prát.

To jako má bejt jako všechno? Kolem tohohle jsem kroužil deset let? - Dumam rozčarovaně cestou do domku. Nevyrušil mě z toho dokonce ani objev, že mam vlastně na sobě modrý triko a kalhoty, na což jsem při hledání modrých hardů v podpostelních a zaskříňových skrýších tak nějak zapomněl. Neva, příště. Vrátil jsem se k dumání o volbě mezi dvěma knoflíky, kterou by při troše tréninku zvládl i cvičenej slimák, a který jsem se dlouho úporně vyhýbal. Vzrušení z objevování něčeho nového ale přeci jen nakonec převážilo nad znechucením nad trapnou jednoduchostí světa, a jal jsem se hned po příchodu vázat provázky napříč vlastním pokojem a budovat tak improvizovanou prádelnu. Pan Avokádo tu sice potřebuje sucho, ale co ho nezabije to ho posílí, a když se kácí les, lítaj třísky (vzpomínka na tetu Kateřinu).

Dopráno, pověšeno, jsem úžasný. Cvičenej slimák by to určitě líp nedokázal. Ba ani dobře cvičenej slimák! Nejsem si jist celkovým výsledkem své akce, ale přinejhorším - prádlo pořád nesmrdí, a je pořád modrý. I když mokrý, zapínam tepelný zářič a uvažuju o tom, že menšinový barvy - jako třeba oranžová - se jen těžko nahromadí v dostatečném množství na jednu pračku - aby stálo za to je taky vyprat. No jak chcete, aby se dvě trička nahromadila v dostatečným množství, aha? A jak tak konzumuju klokana na smetaně (má nová specialita), koukam že kousek oné večeře se vpíjí i do jednoho ze zmíněných triček. Toť znamení od prádelního boha, říkam si když napouštim umyvadlo. Prášek je od pohledu neagresivní a vhodný pro ruční praní, tak jdu do toho, a peru menšinové barvy ručmo. To víte, menšiny si vyžadujou speciální zacházení.

(Mluvim o prádle, tak vy kujóni co si v tom chcete hledat něco jinýho, si běžte zatim na kafe. Né že bych neměl mírně kontroverzní názor na ten úžasný moderní antirasismus, ale až na to přijde řeč, tak se o tom vyjádřim na plnou hubu, a né skrz nějaký pochybný jinotaje. Kapišto? No proto. Tak zpátky k prádlu, to je taky důležitý.)

Skončili jsme po dvaceti minutách fest promočený - já, prádlo, koupelna i kus koberce. Nevim jak to prospělo menšinám, ale aspoň flek od klokana na paprice se podařilo odstranit. Přesto asi bude lepší příště i za menšiny utratit dva dolary a vyprat je v pračce s plnou parádou. Tenhle ruční boj musel bejt pěkná pakárna i pro naše předky (a hlavně pro paní předkový) používající necky, a co teprv pro mě vybavenýho malým umyvadýlkem.

...uběhl den...

Mam prázdniny. Vyluxoval jsem (tady v Austrálii taky poprvý, ale to tak velký hrdinství neni), uvařil, a pak to přišlo. Mé oko spočinulo v obýváku na žehlícím prkně. Rozhodnutí padlo vzápětí. Když už, tak s plnou parádou. Kolumbus to taky neotočil na Kubě (teda vlastně myslim že jo, ale nakonec to do tý ameriky nějak dotloukl) - že by si tam vybarvil políčko do modrýho života, a šel ho prokalit zpátky dom. Zkrátka - vim že by praní to fungovalo i bez toho, ale když už jsem se připravil o ono echt šovinistické mužství praním, tak proč rovnou nepřidat i žehlení. Když do toho, tak po hlavě!

Já sice už žehlil dostkrát, ale byly mi povoleny víceméně jenom kapesníky. Větší kousky jsem voral, ať už z nešikovnosti, nebo proto, aby mi je pak snad nedávali žehlit pravidelně. Ale najednou před váma visí pomačkaná košile, a neni to vopruz, ale výzva. Tak tedy go. Už jsem toho dneska napsal až dost, shrnu vám tu tedy své žehlící objevy bodech.
-Když přestanete blbnout s pouštěčem páry, a vůbec se donutíte vypnout všechny ty supr kouřový efekty, tak ta žehlička docela i žehlí.
-Kabel je vždycky moc krátkej
-Myslel jsem, že největší kumšt je udělat puky. Chyba lávky, ty se dělaj úplně samy. Teď jich mam tolik, že by mi Oldřich Nový záviděl.
-Dělba práce je prima věc a bez ní by to nešlo. Ale zužuje člověku obzor.
-Po džínách se cejtíte jak mistr světa. Ale u košil to přejde.
-Když si muž u ženy žehlí, znamená to že se snaží něco napravit, ne vždy, že to skutečně napravuje. (no neni ta čeština úžasná?)

Laboratorní práce se mi tedy celkem líbila. (Vskutku tady v austrálii objevuju nové dimenze lidského života, a vskutku jsem kvůli tomu nemusel nejspíš lítat 20.000 km) Myslim že praní se celkem vydařilo, akorát mě překvapilo že prádlo nevoní (vzpomínam si matně, že nějakej králík v televizi říkal jak na to), a jedny kalhoty podle mě teď dokonce i trochu smrdí. Ale jinak je dobře. Velmi Malý krok pro lidstvo, ale velký pro člověka se podařil.
jaa

aviváž

nebývá zahrnuta v pracím prostředku..:-)Takže až zakoupíš králíka z televize a vymácháš v něm voblečení, bude ti vonět i třeba špinavé tričko:-). A nebo to nasprejuj deosprejem. (obvyklá mužská cesta). A nebo se na to vykašli(ještě mužnější cesta).
Jita

mam pro tebe malej trik

Kdyz se to pradlo poradne rozklepe nez se povesi, a pak se teda taky poradne povesi, nemusi se moc zehlit. Ja treba nezehlim, i kdyz je mi to ze strany moji maticky vycitano. Myslim, ze zehlicka bude to posledni co si do domacnosti koupim.
A dziny? Tys zehlil dziny? lol
sandal

nezehlit!!!

Od zehleni pro me uz upustila i moje maticka. Nevim jak je to u tebe ale me se vetsinou nejvic hodi to tricko ktery je zhruba uprostred kominku, takze to vzdycky dopadne tak, ze tricka, ktera jsou nad nim skonci shrnuta a zmackana nekde hodne vzadu ve skrini a nez prijdou na radu..... zkratka jsou od nevyzehlenych k nerozeznani
Sledgehewer

žehlení netřeba

Jako starý mazák jsem vysledoval, že žehlení je naprosto zbytečné, protože:
a) si to zmuchlaný vezmeš na sebe, takže maximálně do dvou dnů je to rovný, pak to nosíš dalších 5 dnů, tzn. skvělej poměr cena/výkon
b) účastníš se takový akce, že si stejně do 30ti minut triko zvalchuješ jak prase a zaflákáš ho skvrnama
c) máš ve skříni nehoráznej bordel, takže si to stejně zmačkáš
d) nakonec stejně všechno vypadá a smrdí jak použitá dětská plena, tak co se snažit
Lucka

žehlit

Já jsem pro žehlení, né kvůli výsledku - ale když se to naučíš, opět budeš jedinečným :o)páč skoro nikdo jinej už to nedělá...kromě maminek.(a mě:o) Jo a s tou aviváží - když už to v ní vymácháš, abys voněl jak králík, tak to potom hlavně taky pořádně vymáchej v čistý vodě. Jinak sice budeš voňavej, ale budeš mít vyrážku po celym těle.
Ondra

Vítej!

Gruß Gott Šufe, jen tak dál.
Tímto tě vítám mezi dospělými muži. Párkrát si to praní a žehlení zopakuj a pak ho zase při vhodný příležitosti pěkně zapomeň. Jestlis zvládnul košili, tak už tě v životě nic nerozhází.:-)
adolf

snad

snad jen...tarantule v trenkách
sPbVGhGHVRtNQLtJaSD

eolEzNoRt

Podľa medzinárodného dohovoru o právach zdravotne postihnutých má každý človek právo na vzdelanie a rovnocenný život ako všetci ostatní. Verím, že Vaše zdravotne postihnuté dvojičky si vyžadujú denne 24-starostlivosť a opateru a dohľad. Samozrejme ako rodič máte správne na zreteli aj ich výchovu a vzdelávanie. Nakoľko nie je mi známe a aký druh zdrvotného postihnutia sa jedná, ťažko sa vyjadriť. Ale možnosti sú viaceré - ak sa jedná o nižší stupeň zdravotného postihnutia mohli by sa vzdelávať za pomoci asistenta aj v riadnej škole. Potom je to vzdelávanie v špeciálnych školách. Najlepšie by bolo, keby ste podali bližšie vysvetlenie aspoň približne a ký druh zdravotného postihnutia sa jedná a tiež koľko majú detičky rokov. Veď aJ ťažko zdravotne postihnuté dieťa na invalidnom vozíku bez mentálneho postihnutia sa vzdeláva v riadnej škole samozrejme v bezbariérovom prostredí a s pomocou asistenta. Prajem Vám veľa síl, určite sa úspech dostaví, len to trvá dlhšie ako u zdravých detí. Anna

car insurance quotes buy viagra
wLrqEXKcDmDIMiE

zFPncXoqBhoxTqAXK

Špeciálne pomôcky majú pri výchove a vzdelávaní telesne postihnutých, chorých a zdravotne oslabených jedincov nezastupiteľné miesto. Delia sa na:Rehabilitačné pomôckyKompenzačné pomôckyOrtopedické pomôckyŠpeciálne pomôcky slúžia na nácvik sebaobslužných činností dieťaťa (aby sa vedelo najesť, obliecť, aby zvládlo osobnú hygienu), na vzdelávanie (držiaky, perá, stojany na knihy, špeciálne upravené klávesnice počítača a pod), na zamestnanie (špeciálne upravené náradie, špeciálne držiaky pracovného náradia), k spoločenskému začleneniu (spoločenské hry).Nesmieme zabudnúť ani na diagnostickú funkciu špeciálnych pomôcok, ktoré nám pomáhajú zisťovať úroveň rôznych vedomostí, zručností a návykov dieťaťa, ako sú napr. úroveň jemnej a hrubej motoriky, priestorovej orientácie a pod.zdroj: Mgr. Zuzana Gecziová Rehabilitačné pomôcky, ktorých úlohou je napraviť, upraviť orgánový defekt alebo čiastočne alebo úplne obnoviť funkciu chorobou postihnutého orgánu. Druhy a postupy rehabilitácie závisia vždy od toho, čo je potrebné urobiť v prospech postihnutého. Ak ide o telesne postihnuté dieťa, je potrebné ho liečiť, vychovávať, pripravovať na zaradenie do spoločnosti, ide teda o komplexnú rehabilitáciu. Patria sem rôzne kliny, matrace, molitanové kocky, kolieska, valčeky, suché bazény, plastové preliezky, skákacie lopty, rôzne masážne ležadlá a pod.

cialis online nj car insurance
ninest123

ninest123@163.com

mt1011
cheap oakley sunglasses
hermes handbags
nike shoes for men
ralph lauren outlet online
moncler outlet
uggs on sale
ugg boots
michael kors outlet
louis vuitton outlet
jordan shoes
air jordans
coach outlet
ugg boots
ugg boots on sale
canada goose outlet
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
coach outlet online
canada goose coats
timberland boots
michael kors outlet
coach factory outlet
coach outlet store
uggs clearance
canada goose jackets
ugg outlet store
ugg outlet
ray ban sunglasses
cheap ray bans
ugg boots
michael kors outlet store
louis vuitton outlet store
red bottoms
ugg outlet
pandora jewelry
christian louboutin outlet
mulberry bags
ugg outlet
canada goose jackets
kate spade
polo ralph lauren outlet
ugg shoes
canada goose jackets
ugg outlet
adidas nmd
supreme clothing
nike store
ugg outlet store
coach outlet
moncler jackets
ugg outlet store
tory burch outlet store
michael kors handbags
pandora charms
discount ray ban sunglasses
jordans
ugg outlet
ugg boots
louis vuitton outlet
valentino shoes outlet
michael kors outlet clearance
cheap ugg boots
kate spade handbags
ralph lauren outlet
cheap jordans
coach outlet
coach outlet
canada goose clothing
mbt shoes
coach outlet
burberry outlet canada
moncler outlet
adidas shoes
pandora jewelry
polo ralph lauren
burberry outlet
cheap nfl jerseys
coach outlet
north face outlet
canada goose
burberry sale
michael kors handbags
uggs clearance
toms outlet
cheap oakley sunglasses
adidas nmd
salvatore ferragamo
cheap jordan shoes
longchamp handbags
coach outlet
michael kors outlet online
nfl jerseys wholesale
rayban
ray ban sunglasses discount
coach outlet store
adidas nmd
mlb jerseys cheap
michael kors handbags
pandora jewelry
jordan retro 11
michael kors outlet
ray ban sunglasses
adidas yeezy
canada goose outlet
coach factory outlet
ugg boots
moncler jackets
polo ralph lauren outlet online
canada goose outlet
fred perry
pandora jewelry
ugg boots outlet
uggs outlet
air max 2018
pandora charms
ugg boots
polo ralph lauren outlet
coach factory outlet
longchamp uk
ralph lauren outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
coach outlet
ralph lauren outlet
louis vuitton
louboutin shoes
ugg outlet
michael kors canada
cheap ray ban sunglasses
adidas yeezy
ugg sandals
canada goose outlet
nmd adidas
ugg ustralia
christian louboutin outlet
michael kors outlet
canada goose outlet
mulberry handbags
nike air max
canada goose jackets
canada goose clothing
pandora charms sale
ugg outlet
yeezy boost
coach outlet
michael kors handbags
ugg outlet
moncler outlet
toms shoes outlet
canada goose jackets
ugg sandals
christian louboutin outlet
polo ralph lauren outlet online
ugg outlet
fitflops
hermes outlet
uggs outlet
coach factory outlet
pandora outlet
valentino shoes
nike outlet
oakley sunglasses
yeezy 350 boost
yeezy boost
ralph lauren uk
louis vuitton outlet store
coach outlet store
canada goose outlet
ugg boots
kate spade outlet
canada goose outlet
cheap uggs
polo ralph lauren
ugg
toms outlet
ugg outlet
cheap oakley sunglasses
longchamp uk
hermes bags
moncler coats
christian louboutin outlet
discount oakley sunglasses
adidas shoes
adidas yeezy
christian louboutin
ugg australia
michael kors outlet
hermes handbags
longchamp outlet
ugg boots
longchamp handbags
burberry outlet
oakley sunglasses
cheap jordans
ralph lauren outlet
michael kors outlet
ralph lauren sale clearance
christian louboutin
ugg boots
polo ralph lauren outlet online
polo ralph lauren
coach factory outlet
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet online
moncler jackets
ralph lauren outlet
ugg outlet
coach outlet
uggs
nike huarache
polo ralph lauren outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
cheap ray ban sunglasses
nike shoes
adidas superstar
canada goose
yeezy boost 350
tory burch outlet
cheap ray bans
birkenstocks
pandora charms
moncler jackets outlet
ugg outlet
canada goose
ugg boots
adidas shoes
adidas yeezy boost
oakley sunglasses
nmd shoes
ray ban sunglasses discount
north face jackets
moncler outlet
canada goose sale
michael kors factory outlet
oakley sunglasses
ferragamo outlet
adidas outlet
moncler outlet
ray ban sunglasses
pandora charms
cheap mlb jerseys
canada goose jackets
coach outlet
adidas yeezy
custom jerseys store
cheap ray ban sunglasses
cheap ugg boots
ugg sale
michael kors outlet store
cheap jordans
michael kors handbags
adidas shoes
ugg outlet
coach factory outlet online
burberry outlet
coach factory outlet
burberry outlet
pandora jewelry
pandora
air jordan shoes
ugg boots
ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet
canada goose
north face jackets
burberry outlet
ugg australia
ugg boots
pandora charms sale clearance
louis vuitton factory outlet
coach factory outlet
canada goose sale
coach factory outlet
ralph lauren uk
hermens bags
michael kors outlet store
polo outlet
ugg outlet
yeezy boost
coach factory outlet
air jordans
kate spade handbag
coach canada
michael kors outlet
louboutin shoes
ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet
mulberry outlet
ugg boots for women
toms shoes
coach factory outlet
harden vol 1
ugg outlet
ultra boost
polo ralph lauren outlet online
michael kors canada
canada goose sale
ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
coach outlet store
canada goose outlet
coach outlet
uggs on sale
pandora outlet
pandora charms sale
ugg uk
moncler outlet
toms shoes
coach outlet store online
burberry
fred perry polo
coach factorty outlet
coach outlet
timberland outlet
michael kors uk
ugg boots canada
coach outlet
cheap uggs
coach outlet
ralph lauren outlet
ugg boots on sale
canada goose outlet
oakley sunglasses
james harden shoes
coach outlet
polo ralph lauren outlet online
nike cortez
jordan retro
tory burch outlet
canadian goose
red bottoms shoes
coach factory outlet
pandora jewelry
cheap jerseys
kate spade outlet
canada goose sale
michael kors outlet
ferragamo shoes
coach factory outlet
longchamp bags
cheap uggs
coach outlet
toms outlet
ugg outlet online
adidas outlet
pandora uk
louboutin shoes
salvatore ferragamo shoes
nike shoes
coach outlet
cheap uggs
ugg sale
polo ralph lauren outlet online
canada goose uk
mbt shoes
coach bags
pandora jewelry outlet
coach factory outlet online
canada goose jackets
coach outlet store
ugg boots
nike outlet store
michael kors outlet
ralph lauren uk
ugg boots
adidas outlet
cheap jordans for sale
michael kors outlet
nike shoes
north face outlet online
hermes handbags
coach outlet
fitflops sale
uggs canada
moncler jackets
canada goose outlet
polo ralph lauren
red bottom shoes
michael kors outlet
adidas superstar
kate spade
coach factorty outlet
pandora outlet
cheap ray ban sunglasses
ugg slippers
moncler
cheap jerseys from china
canada goose sale
polo outlet
cheap jordans
canada goose outlet
pandora charms sale clearance
air jordan shoes
nmd adidas
ray ban sunglasses
coach outlet
gucci outlet
coach handbags
kate spade bags
ralph lauren sale clearance
cheap jordans
doudoune moncler
superdry
coach outlet store online clearances
cheap jordans
ralph lauren uk
michael kors outlet clearance
birkenstocks
ugg ustralia
jordan shoes
canada goose coats
kate spade outlet store
birkenstock sandals
burberry outlet store
polo ralph lauren outlet online
louis vuitton outlet online
nike outlet
hermes birkin
cat boots
moncler jackets
michael kors outlet clearance
ralph lauren outlet
uggs
canada goose outlet
canada goose
ray ban sunglasses
adidas yeezy boost
louis vuitton outlet
mulberry uk
ugg outlet
nike outlet online
ugg shoes
coach canada
cheap mlb jerseys
nike air max
cheap uggs
michael kors outlet
canada goose uk
michael kors outlet online
coach outlet
coach factory outlet
coach factory outlet
birkenstock sandals
coach outlet
superdry uk
christian louboutin
coach outlet online
ray ban sunglasses
air max 2017
michael kors outlet
coach outlet
cheap jordans free shipping
the north face
north face outlet
mt1011
vložit příspěvek
autor
nadpis
text
JE NUTNO VYPLNIT VŠECHNA POLÍČKA
(pro formátování používejte klasický bb code)

Generálním sponzorem mojich stránek je v tento okamžik Jíťa - Jelen s rekordním příspěvkem dva sumečci, děkuju :)